MadHouse

Dijital Pazarlama

Nedir? Nasıldır?

Dijital pazarlama, internet ve dijital teknolojileri kullanarak müşterilerle bağlantı kurmak için yapılan bir reklam biçimidir. Geleneksel medya, yani basılı, radyo veya televizyon yerine, dijital pazarlama bilgisayar, mobil, sosyal medya, arama motorları ve diğer dijital kanalları kullanarak müşterilere en çok zaman geçirdikleri yerlerde ulaşır.

Dijital pazarlama, müşterilerin satın alma yolculuğunun her aşamasında onlarla etkileşim kurmak için bir dizi uygulama ve yöntem içerir. Dijital pazarlama stratejisi e-posta, sosyal medya, reklam ve multimedya mesajlaşmayı mobil ve web üzerinden dağıtmayı içerir.

Dijital pazarlamanın önemi, dünyanın %60’tan fazlasının çevrimiçi olması ve her gün daha fazla insanın onlara katılmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden şirketler dijital pazarlama bütçelerini çift haneli rakamlarla artırırken geleneksel pazarlamayı azaltmaktadır.

Dijital pazarlamada veri büyük bir rol oynamaktadır. Pazarlama analitiği ile pazarlamacılar gerçek zamanlı olarak müşterinin yolculuğunu takip edebilir ve belirli kitleleri tercih ettikleri dijital kanallara uygun içerikle hedefleyebilirler. Örneğin, Starbucks ödül mobil uygulamalarından topladığı verileri mevsimsel trendleri belirlemek ve kişiye özel promosyonlar oluşturmak için kullanmıştır.
MadHouse
"Delilik, sıradanlıktan kaçan ruhların sahnesidir."
- F. Scott Fitzgerald

Dijital pazarlamanın en popüler ve etkili kanallarından bazıları şunlardır :

Dijital pazarlama günümüzde işletmeler için kaçınılmaz bir gerekliliktir. Dijital pazarlama sayesinde işletmeler daha geniş bir kitleye ulaşabilir, daha iyi bir müşteri deneyimi sunabilir ve daha yüksek bir dönüşüm oranı elde edebilirler.
Curabitur efficitur qua Etiam eu imperdiet turpis. Etiam a tortor nec magna laoreet iacul. Ut sapien velit, rutrum nec mattis vitae, congue sed tortor. Aliquam scelerisque lorem sit amet tellus ultricies, sit ametcondimentum arcu quis facvilisis volut Nunc auctor posuere tortor. Sed ullamcorper porttitcvor massa at rutrum. Vivacc amet orci tempor, pellentesque aliquam velit gravida.